Матеріали на сайті безкоштовні. Є прохання - вимкнути блокування реклами на цьому блозі, і якщо Вам сподобалися матеріали, якими Ви скористалися і вони стали Вам у нагоді, ВІДДЯЧТЕ, будь ласка - ЧАС ВІД ЧАСУ ТИСНІТЬ НА БУДЬ-ЯКИЙ РЕКЛАМНИЙ БАНЕР!
На блозі розміщені безкоштовні матеріали уроків зарубіжної літератури. Прохання вимкнути блокування реклами на цьому блозі. Цим Ви віддячите автору

Всеосвіта для Вас

Курси, вебінари, олімпіади. Портал «Всеосвіта».

Історія незалежної України у вршах

"Аліса в країні Див" Льюїс Керрол українською - 1 серія

10/12/2017

Твір із зарубіжної літератури у 9 класі на тему "Просвітництво як філософсько-ідеалогічна течія та місце Й. В. Гете у ньому"

Твір із зарубіжної літератури у 9 класі на тему "Просвітництво як філософсько-ідеалогічна течія та місце Й. В. Гете у ньому". Читати і скачати твір безкоштовно: 




Твір із зарубіжної літератури у 9 класі на тему "Просвітництво як філософсько-ідеалогічна течія та місце Й. В. Гете у ньому":

   На межі XVII-XVIII ст. у європейській літературі виникла чергова криза. Перенасичені багатством, люди жадали полегшити просвітницький тягар, що змушував їх корпіти над складною класичною філософією, логікою, історією. Вони прагнули дотримуватися не суворих канонів, а власних поглядів і смаків.

   Видатні філософи того часу почали притримуватися думки, що доки людина не осягне чогось власними відчуттями, її свідомість - "чиста дошка" (tabula rasa). І це дало поштовх до пошуку нового розуміння освіти та її ролі в суспільстві. Вчені висунули припущення, що саме освіта може розв'язати всі життєві проблеми.

    Отже, завдання культури, зокрема філософії та науки, мистецтва і літератури, полягає насамперед у тому, щоб збагатити особистість конкретними знаннями. 

    Так освіта стала "просвітною" і перетворилася у потужну течію того періоду, ставши основним філософським, ідейним, естетичним і художнім напрямом, який отримав назву "Просвітництво".

   Кожен письменник розумів і втілював ідеали просвітництва по-своєму. Виникли навіть самостійні напрями: просвітницький класицизм, просвітницький реалізм та просвітницький сентименталізм. Яскравим представником просвітницького класицизму був Йоганн Вольфганг Гете. Він пробував себе у різних жанрах: оді, драмі, ліриці... Він створив унікальні образи, які, втім, на думку тодішніх критиків, були слабкими, не дивлячись на свої величні імена - Вертер, Прометей. Адже у цих образах Гете втілив власну сутність - дух Титана і слабкість простої людини перед нездоланною стіною суспільних відносин і правил.

   Допитливий і відкритий до всього нового, Гете спілкується з видатними людьми того часу, навчаючись нових ідей. Результатом його життя і вершиною творчої майстерності стає створений ним образ Фауста. Це був дійсно ідеальний герой просвітницької епохи, не маючий перешкод ні в просторі, ні в часі. Герой, який пізнав античний ідеал і завоював прихильність самої Єлени Прекрасної.

    Гете справедливо називають Фаустом свого часу, твори якого пронизували час новітніми ідеями. І його "Фауст" - це унікальний поетичний щоденник останнього з просвітителів. Більшого, ніж він, не досяг у Просвітництві ніхто.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Завітай на "Всеосвіту"

Курси, вебінари, олімпіади. Портал «Всеосвіта».

МультиВікторина