Матеріали на сайті безкоштовні. Є прохання - вимкнути блокування реклами на цьому блозі, і якщо Вам сподобалися матеріали, якими Ви скористалися і вони стали Вам у нагоді, ВІДДЯЧТЕ, будь ласка - ЧАС ВІД ЧАСУ ТИСНІТЬ НА БУДЬ-ЯКИЙ РЕКЛАМНИЙ БАНЕР!
На блозі розміщені безкоштовні матеріали уроків зарубіжної літератури. Прохання вимкнути блокування реклами на цьому блозі. Цим Ви віддячите автору

Всеосвіта для Вас

Курси, вебінари, олімпіади. Портал «Всеосвіта».

Історія незалежної України у вршах

"Аліса в країні Див" Льюїс Керрол українською - 1 серія

10/11/2016

Твір з української літератури на тему "Історичні пісні - Максим козак Залізняк". Скачать.

#"Історичні пісні" - план
     1)    Історичні пісні
2)    Пісні про події і їх героїв
3)    Пісня про Максима Залізняка
а) Постать Максима Залізнякаб) Вчинки і діяння козакав) Загальне враження від пісні4) Використані художні засоби 

Твір


 З давніх давен люди складають пісні про своє життя і працю, про важливі суспільні події, а також про їх учасників. З часом ці  події відходять у минуле і забуваються, учасники цих подій вмирають. Саме тому ці події і їх учасники оспівуються в народних піснях. І хоч пісня теж стає давньою, проте вона не забувається – люди продовжують її співати. Оце і є історичні пісні.
       Просто переглядаючи список історичних пісень в збірках або інтернеті, складаєтося враження, що гортаєш сторінки історії, написаної не якимось штатним істориком, а самим народом. Майже кожна значуща подія лягла в основу якоїсь іторичної пісні: і про козака Мамая, і про хана Батия, і про повстання робітників, і про набіги Махновців, і про його знамениті тачанки, і про розбудову Дніпрогесу… Те, що  найбільше схвилювало, вразило людей, що найбільше «пройшлося» по їх життю, те і лягало в основу історичної пісні. Мені на очі потрапили пісні, навіть, про комсомольських ватажків, які чимось відзначились. Якщо людей вражала сумна подія – виходила сумна історична пісня, якщо весела подія – то й пісня виходила весела, жартівлива. Ну, а якщо героїзм вражав – то вже була героїчна історична пісня. Ось як, наприклад, пісня «Максим козак Залізняк».
         Серед козацьких історичних пісень вона мені сподобалась найбільше. Максим Залізняк – видатний козацький ватажок. Він очолив знамените гайдамацьке повстання під назвою Коліївщина у 1768 році. Це був час, коли російська імператриця Єкатерина ІІ видала наказ про знищення козацтва в Україні.
      Максим Залізняк був родом із Запоріжжя. Судячи зі слів пісні – дуже вродилвий і сильний «як пишная рожа».
      Він уславився тим, що зібрав чимале військо і сміливо виступив проти могутньої імператриці. У пісні точно вказані міста, кількість гармат, час і умови битви. Також описано славну звитягу козаків, які здобули блискучу перемогу у битві під Уманню. Це був відчайдушний крок – кинути відкритий виклик могутній на той час Московській імперії, не підкоритися імператриці. Але Максим Залізняк зробив його. Він повстав. Повстав за волю, за незалежність, за право жити українцями в Україні, а не в Малоросії, і взагалі, за право жити.
        Він здобув кілька блискучих перемог, зокрема під Уманню, яка описана у пісні «Максим козак Залізняк». І народ був вражений таким мужнім вчинком козака настільки, що написав про нього пісню. Адже це і є літописна фіксація якоїсь визначної події.
         Щоб показати своє ставлення до героя, якого він прославляє, народ використав у пісні багато епітетів із дзвінкими приголосними, які нібито передають напруженість моменту. Завдяки цьому художньому прийому ніби чуєш особисто, як брязкають шаблі і гуркочуть гармати, як падають тіла переможених ворогів і як рветься на частини душа за загиблими товаришами. А любов і відношення народу до оспіваного героя виражені у пестливих словах: «Вертаються козаченьки». І ніби відчуваєш їхню втому від напруженого бою, і ніби огортає героїв підтримка рідної землі, її лагідний подих додає сил. Саме цим і подобається українська історична пісня.

1 коментар:

  1. Анонім20.10.22, 14:48

    Тебе на шару ответ подкатили, сиди и благодари этих святых людей

    ВідповістиВидалити

Завітай на "Всеосвіту"

Курси, вебінари, олімпіади. Портал «Всеосвіта».

МультиВікторина